Badania miały na celu analizę własności fizycznych warstw hybrydowej mieszaniny półprzewodników organicznych i nieorganicznych. Materiałami wybranymi do badań były poli[2,6-(4,4-bis-(2-etyloheksylo)-4H-cyklopenta[2,1-b;3,4-b0]ditiofeno)-alt-4,7(2,1,3-benzotiadiazol)] i nanostrukturalny proszek siarczku kadmu (CdS). Materiały te zostały wybrane ze względu na ich wąskie pasmo wzbronione w połączeniu z dużą mobilnością nośników ładunku, co czyni je interesującymi do zastosowania jako składniki warstw aktywnych heterozłącza p–n.
Dane w postaci zestawienia wykresów w formacie png przedstawiają odpowiednio (zestawienia wykresów zostały odpowiednio nazwane na wykresach):
Widma absorbancji dla PCPDTBT/CdS
filmy z nanocząsteczkami (wykres 1).
Szerokość pasma wzbronionego dla PCPDTBT/CdS
warstwy (wykres 2).
Rozproszenie widmowe współczynnika załamania światła
PCPDTBT i jego folie kompozytowe (wykres 3) .
Rozproszenie widmowe współczynnika ekstynkcji
PCPDTBT i jego kompozyty (wykres 4).
Kąt elipsometryczny ∆ przy λ = 930 nm as
funkcją temperatury (wykres 5).
Dodatkowo zamieszczono dane prezentujące wyniki z badań elipsometrycznych (badania termiczne, przejścia fazowe). Pliki zapisane są w formacie .exp których edycja możliwa jest za pomocą oprogramowania SpectraRay/3. Pliki opisane są jako materiał_wzajemny udział masowy procentowy materiałów.
Dane te mogą zostać wykorzystane dla w dalszej analizie własności optycznych i elektrycznych warstw polimerowych z dodatkami nieorganicznych nanoczastek półprzewodnikowych np. w analizie porównawczej.
(2022-04)